Get Adobe Flash player

Grzybica, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca to nic przyjemnego ale niestety cierpi na nie coraz więcej osób. Leczenie jest długotrwałe i wymaga cierpliwości, wielkiej cierpliwości, bo niemal każdy element naszego życia może spowodować, że dolegliwości te wrócą.

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które pomagają walczyć z chorobami skóry, niestety większość z nich stworzona jest ze sztucznych składników, które jeszcze dodatkowo mogą podrażnić skórę lub ją uczulić. A to ostatnie na co mamy ochotę. Najbezpieczniejsze w tej sytuacji okazują się produkty stworzone na bazie ziół i olejków roślinnych.

Działają przede wszystkim nawilżająco i odżywczo, regulują gospodarkę hydro-lipidową i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, a taka harmonia to podstawa w walce z chorobami jak łuszczyca czy AZP. Chronią skórę przed podrażnieniami i łagodzą dolegliwości. Najważniejsza jest jednak codzienna pielęgnacja, szczególnie na wiosnę, kiedy skóra jest zmęczona i wysuszona po miesiącach niskich temperatur i braku słońca.

Maści i kremy ziołowe należy stosować w codziennej pielęgnacji zarówno na skórę z problemami, jak i na zdrową, aby zapobiec ewentualnemu wysuszaniu. Skuteczne w tym przypadku będą produkty z czystka, czarciego pazura, żyworodki, drzewa herbacianego, ale również z borowiny, nagietka czy rokitnika. 

Przystanek Po Zdrowie

Katowice

ul. Słowackiego 31


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.