Get Adobe Flash player

 

Przed snem nie powinniśmy jeść nic ciepłego i ciężkiego, bo w ciągu nocy organizm tego nie strawi. Na szczęście w przypadku gorących napoi jest inaczej. Powinniśmy je pić i to najlepiej tuż przed snem, ale zamiast czarnej herbaty lepiej wybrać kakao lub szklankę mleka.

Czarna herbata podobnie jak kawa pobudza organizm, więc najlepiej spożywać ją, tak jak węglowodany, do południa. Po południu i wieczorem lepiej zaserwować sobie coś, co uspokoi i ułatwi zasypianie, bo z tym nasze społeczeństwo ma coraz większe problemy. Stres, nadgodziny, a do tego dom, dzieci i codzienne obowiązki sprawiają, że organizm pracuje na wysokich obrotach i nie potrafi zwolnić nawet, gdy przykładamy głowę do poduszki.

Warto więc na chwilę przed położeniem się spać zaaplikować sobie dawkę czegoś na uspokojenie i nie muszą to być od razu medykamenty. Gorący napój może podziałać na nas jak prawdziwy proszek usypiający. Oczywiście najlepiej wybierać to, co najbardziej naturalne, czyli zioła: waleriana, dziurawiec, melisa, rumianek, męczennica. Także kakao czy mleko, najlepiej z dodatkiem miodu, skutecznie utulą do snu.

Senior Josef

www.seniorzy.pl


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.