Get Adobe Flash player

Miejsce zamieszkania i panujące w nim warunki przekładają się na ogólną kondycję i samopoczucie człowieka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że około 10%  ludzi każdego dnia narażonych jest na hałas, mogący mieć wpływ na zdrowie. Wykorzystanie w budynkach mieszkalnych właściwych materiałów budowlanych, takich jak szyby o podwyższonych parametrach akustycznych ma znaczący wpływ na komfort życia.

 

Cisza w zgiełku miasta

Natężenie hałasu w miastach, a zwłaszcza ich centralnych częściach znacząco przekracza bezpieczne dla  człowieka normy. Może prowadzić to do podwyższenia poziomu stresu, braku koncentracji, niepokoju i rozdrażnienia. Stała ekspozycja na hałas powyżej 33 dB ma negatywny wpływ na zdrowie. Zmiana natężenia dźwięku o 10 dB  jest przez człowieka odczuwana jako podwojenie głośności. Dlatego tak istotna w miejscach o wysokim natężeniu hałasu jest właściwa konstrukcja, wykończenie i wyposażenie budynków. Montaż szyb zespolonych CLIMATOPFAMILY SILENCEcity pozwala wyeliminować problem nadmiernej ekspozycji na szkodliwe dla zdrowia hałasy. Specjalna budowa sprawia, że działają one jak bariera dla zbyt głośnych dźwięków. Szyba SILENCEcity o budowie 33.1 SI PLT XN| 18 SWS| 4 PLC |18 SWS| 4 PLT XN charakteryzuje się dźwiękoszczelnością na poziomie 38 dB, co w porównaniu do szyby standardowej skutkuje aż o 30% lepszą akustykę. Jeszcze wyższą ochronę zapewnia wykorzystanie szyby SILENCEair 44.1 SI PLTXN| 16 SWS| 4PLC| 16 SWS| 8 PLT XN, która chroni przed hałasem o natężeniu nawet 44 dB – sprawia to, że akustyka we wnętrzu jest aż dwukrotnie lepsza. Warstwa specjalnej folii nadaje szybom SILENCEcity dodatkowe właściwości szkła bezpiecznego. Mieszkańcy domów wyposażonych w tego typu okna mogą cieszyć się ciszą, spokojem i doskonałym komfortem akustycznym.

W harmonii z naturą

Zdarzają się sytuacje, gdy odgłos uderzającego o szybę deszczu wzbudza pozytywne odczucia. Częściej jednak – na przykład wtedy, gdy w domu próbuje zasnąć małe dziecko opady deszczu i gradu to niepożądane hałasy. Ochronę przed nimi zapewnia bezpieczne akustyczne szkło laminowane SGG STADIP SILENCE, które znacząco wytłumia odgłosy gradu i deszczu uderzającego w  okna i szyby zespolone montowane w połaciach dachowych. Zastosowanie specjalnej folii PVB sprawia, że szyby są zdecydowanie bardziej odporne na uderzenia niż te standardowe – w razie stłuczenia szkła laminowanego folia utrzymuje jego rozbite fragmenty na miejscu.  Okna wykonane przy użyciu SGG STADIP Silence wyróżniają się optymalnymi parametrami akustycznymi, zapewniając przebywającym w pomieszczeniach osobom komfort i dobre samopoczucie.

Szkla akustyczneTechnologia wspierająca ciszę

Dążenie do osiągnięcia technologicznej doskonałości to jeden z priorytetów marki Saint – Gobain Building Glass Polska. Jak tłumaczy Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows –
W swojej ofercie posiadamy blisko 300 przebadanych akustycznie szyb w notyfikowanych laboratoriach m.in. instytucie ITF Rosenheim. Dodatkowo, firma Saint – Gobain posiada Centrum Badań i Rozwoju we Francji wyposażone w laboratoria akustyczne. Zatrudnieni tam eksperci są w stanie obliczyć akustykę praktycznie każdego zespolenia, dzięki czemu gama naszych dźwiękoszczelnych szyb jest bardzo rozbudowana i różnorodna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Saint – Gobain zaprojektowała aplikację mobilną, dzięki której o komfort akustyczny w domach i biurach można zadbać przy pomocy smartfonu. CLIMATOPFAMILY dBStation ułatwia dobór najlepszych szyb akustycznych do danego typu obiektu. Program prezentuje akustykę szyb nastawionych na różne źródła hałasu – użytkownicy mają możliwość przekonać się, jaki komfort są w stanie zapewnić. 


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.