Get Adobe Flash player

...prywatny handel należał tylko do sfery marzeń. Nad wszystkim pieczę sprawowały państwowe przedsiębiorstwa, a prywatna osoba nie miała żadnych szans na zakup towarów od producenta. Popularne GS-y, które za czasów PRL działały prawie w każdej gminie i stanowiły ważny element socjalistycznej gospodarki, sprzedawały niemal wszystko - artykuły spożywcze, przemysłowe, węgiel i... materiały budowlane właśnie.
Powiat myszkowski nie różnił się pod tym względem od innych. Swoje GS-y miały Koziegłowy, Żarki, Niegowa, Poraj, Myszków i Mrzygłód.
Dopiero reforma Mieczysława Rakowskiego, przeprowadzona w 1989 roku, przerwała trwający od dziesięcioleci państwowy monopol. Rynek został uwolniony. Powoli zaczęła kształtować się gospodarka kapitałowa.
Reforma znalazła swoje odzwierciedlenie również w obszarze sprzedaży materiałów budowlanych. W kraju zaczęły sukcesywnie powstawać prywatne firmy oferujące budulec od fundamentów aż po dach. Hurtownie budowlane i sklepy z biegiem czasu zupełnie wyparły GS-y.

Na naszym terenie, jako pierwszy rozpoczął swą działalność skład budowlany Felix.

Koziegłowy to także teren, na którym od wielu lat działa największy skład opałowy – „Jurex” – firma z ogromnymi tradycjami i potencjałem.

Pozostałe gminy, Niegowa i Żarki, również mają swoje lokalne składy budowlane. Jednym z nich jest firma należąca do Państwa Lamchów - świetnie wyposażona i oferująca bardzo zróżnicowany towar - która specjalizuje się w sferze materiałów budowlanych, poprzez opał aż po nawozy sztuczne. Swoje składy budowlane posiada w miejscowościach Żarki, Niegowa, Irządze. Każdy z działających składów budowlanych przez lata wypracował sobie zaufanie klientów. Obecne składy budowlane to już nie tylko handel podstawowymi materiałami, takimi jak wapno, cement, pustaki czy cegły. Dziś liczy się szeroki asortyment, jakość i cena.
Co ważne, teraz żeby zapoznać się z ofertą konkretnego składu, nie trzeba już ruszać się z domu. Każdy może przejrzeć ofertę dzięki stronom internetowym. Na naszym terenie takie ułatwienia dla Klientów oferuje Felix i jego www.felix.pl oraz Spółka Lamch na www.lamch.pl
Branża budowlana ciągle się rozwija i każdy, kto chce się w niej liczyć, musi za tym rozwojem nadążać. Konkurencja jest bardzo duża, ale dzięki niej Klienci mają, w czym wybierać. Składy budowlane to w większości ogromne przestrzenie, na których znajdują się tysiące materiałów. Wystarczy spojrzeć na ofertę firmy Felix, w której znajdziemy budulec zapewniający nam kompleksowe zaopatrzenie niezbędne do zrealizowania inwestycji budowlanej od A do Z.
Dzisiaj, aby zamówić potrzebny nam budulec, nie musimy wychodzić z domu. Zamówienia przyjmowane są, telefonicznie, elektronicznie. Składy budowlane dysponują specjalistycznym sprzętem transportowym, którym to dowiozą i rozładują zamówiony towar na miejsce wskazane przez klienta. Dzisiaj to nie sprzedawca dyktuje warunki, czasy się zmieniły i to kupujący jest najważniejszą osobą.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.