Get Adobe Flash player

Glamour w aranżacji wnętrz to styl bardzo kobiecy, nieco przerysowany, a jednocześnie elegancki, jeśli tylko zostanie dobrze przemyślany. W glamour bowiem łatwo przesadzić – dlatego lepiej postawić na wyraziste, pojedyncze dodatki, niż łączyć wiele elementów razem. Nieco kobiecego blasku doda łazience fuga z brokatem – mały detal, który robi ogromną, aranżacyjną różnicę.

Lampa zbudowana z połyskujących kryształków, uchwyty meblowe ze szlifowanego szkła, lustro w ozdobnej ramie, a wszystko w otoczeniu czerni, bieli i zdecydowanych odcieni różu i fioletu – to nieodzowne elementy łazienkowej aranżacji w tym eklektycznym i nieco ekstrawaganckim stylu. Ważne, by wszystkie elementy pozwoliły grać pierwsze skrzypce światłu, które stanowi tu nieodzowny detal kompozycyjny, wydobywając z przedmiotów zupełnie inną naturę.

Nie jest jednak tajemnicą, że glamour balansuje na cienkiej linie i ten inspirowany barokiem styl może łatwo zmienić się w swoją karykaturę, znajdującą się niemal na granicy kiczu. Dlatego dodatki dobierajmy z rozwagą. – Dla tych, którzy szukają inspiracji w tym połyskującym stylu, przygotowaliśmy rozwiązanie, które, choć na pierwszy rzut oka  jest nieoczywiste, idealnie wpisze się w założenia takiej kompozycji – brokat, który uszlachetni wybraną przez nas spoinę międzypłytkową. Dziś, myśląc o fudze, nie postrzegamy jej tylko jako kolejnego, koniecznego elementu budowlanego, ponieważ dzięki mnogości barw stała się pełnoprawnym elementem aranżacyjnym, który może stanowić dominantę lub subtelnie uzupełniać całość projektu  - podkreśla Daria Bielska-Muszalik-product manager w firmie Sopro. Srebrny lub złoty brokat można dodać do wybranych fug z oferty Sopro np. do DF 10 -  cementowej, elastycznej, szybkowiążącej zaprawy fugowej o trwałych barwach i wysokiej wytrzymałości, dobierając intensywność połysku do własnych potrzeb. - Sam proces uzdatniania brokatem jest niezwykle prosty. W zależności od oczekiwanego efektu, w trakcie mieszania należy powoli dodać maksymalnie 2 woreczki (po 100 g) złotego lub srebrnego brokatu Sopro na 5 - kilogramowe opakowanie fugi (2,5 kg Sopro DF 10® : maks.1 woreczek 100 g). Po upływie czasu dojrzewania, czyli po 3-5 minutach, ponownie dokładnie wymieszać i aplikować fugę według wskazań .

Fuga uszlachetniona połyskującymi drobinkami znajdzie swoje miejsce na oświetlonej okładzinie podłogowej i ściennej, a zupełnie niebanalny efekt stworzy pod prysznicem, gdzie efekt połyskiwania będzie dodatkowo spotęgowany padającą na nią wodą.

Misternie zdobione konstrukcje, kontrastowe połączenia i obowiązkowo mieniące się i iskrzące elementy – nie bójmy się stylu glamour, bo ten, jeśli zostanie dobrze przemyślany, odwdzięczy się niezwykłym klimatem i sprawi, że codzienna chwila relaksu w domowej strefie SPA nabierze zupełnie nowego wymiaru.


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.