Get Adobe Flash player

Obniżony montaż gwarantuje wyjątkowo estetyczny efekt – okna połaciowe tworzą z dachem gładką powierzchnię, nawet gdy są doposażone w akcesoria zewnętrzne. Harmonijne licowanie okien i dachu – choć rzadko spotykane – robi ogromne wrażenie. Co istotne, za walorami wizualnymi kryją się konkretne korzyści.

Istnieje niewiele różnic pomiędzy tradycyjnym a pogłębionym montażem. Obydwa rozwiązania, przeprowadzone zgodnie ze sztuką dekarską, są punktem wyjścia do aranżacji jasnego i ciepłego poddasza. W przypadku obniżonego montażu stosowany jest specjalny kołnierz z dodatkowymi akcesoriami. Choć to rozwiązanie jest droższe i bardziej pracochłonne, pozwala zamontować okno głębiej w konstrukcji dachu nawet o 12 cm. Te kilka centymetrów sprawia, że okno jest mniej narażone na wpływ czynników atmosferycznych, a zwłaszcza niskich temperatur. Dzięki temu, maleje ryzyko powstawania mostków termicznych na jego obwodzie, a okno osiąga lepszy parametr cieplny – mówi Tadeusz Małyska, Trener Roto Campus i ekspert Roto Okna Dachowe. – Warto zaznaczyć, że pogłębiony montaż jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym na dachach z płaskim pokryciem.– dodaje.

Głównym atutem obniżonego montażu jest estetyka. Okna są zintegrowane z połacią dachu, dlatego bez względu na kolorystykę całość wygląda ładnie. Oczywiście walor wizualny można spotęgować, wybierając dachówki i oblachowanie okien w jednym kolorze, jak np. antracyt metallic. Wbrew pozorom w oknach umiejscowionych niżej, względem pokrycia dachowego, można bez przeszkód montować wszelkiego rodzaju akcesoria zewnętrzne, jak rolety lub markizy.

Obniżony montaż okien Roto

Aby zwiększyć możliwości projektowania, marka Roto Okna Dachowe proponuje trzy rodzaje kołnierzy. Dla okien z serii Designo i dachów o nachyleniu 30-65° rekomendowany jest kołnierz ETL, pozwalający obniżyć modele R6/R8/R4/R7 o 6 cm, a okna R4 i R7 o 12 cm. Z kolei dla najnowszej linii okien RotoQ przygotowano dwa kołnierze: EDJ i EDN, które pogłębiają montaż o 4 cm w dachach o nachyleniu 20-90°. 


Copyright felix.pl © 2014. All Rights Reserved.